“Uważne ucieleśnienie” – warsztaty pracy z ciałem

  • sobota 13.04.2024
  • godzina: 10:30 - 13:30

Zapraszamy na cykl spotkań i warsztatów z psychoterapeutkami i psychoterapeutami, podczas których będziemy zachęcać do troski o zdrowie psychiczne i emocjonalne, a także inspirować do rozwoju świadomości i uważnego wsłuchania się w swoje ciało. 

Trudności psychiczne i emocjonalne mogą przybrać różną formę i natężenie. Niektórzy potrafią wołać o pomoc, inni cierpią w samotności. Co stoi na przeszkodzie do zrobienia pierwszego kroku, w stronę znalezienia wsparcia? Po co podejmować wysiłek psychoterapii? Czym w ogóle jest ten proces?

Inspiracją cyklu jest spektakl „Padało” w reżyserii Anny Gryszkówny, który można zobaczyć w Teatrze Łaźnia Nowa (zachęcamy do zobaczenia spektaklu przed warsztatami, nie jest to jednak warunek konieczny do udziału w nich). 


W ruchu to, co w nas indywidualne może spotkać się z tym, co kolektywne i uniwersalne. Cielesne współbrzmienie może stać się inspiracją do poszerzenia przestrzeni wewnętrznej, wzbogacenia indywidualnych zakresów ruchu i zwiększenia wiedzy o swoim ciele. Podczas warsztatu „Uważne ucieleśnienie”, który poprowadzi Alicja Gruszka-Nowak, będziemy mieli okazję zaciekawić się sobą w ruchu. Poprzez ruch, gest i oddech będziemy tworzyć otaczającą nas przestrzeń, dialogować z nią i rezonować ze zmieniającym się wokół nas środowiskiem.  Uruchamiając ciała poszukamy innej perspektywy wchodzenia w relacje, wolnej od uprzedzeń i stereotypów, doświadczając nowych możliwości spotkania z drugim człowiekiem. 

Tematyka warsztatów, które potrwają 3 godziny, skupiać będzie się na:

  • Koncentracji na sferze zmysłów, doznań i wrażeń – doświadczaniu bycia w ciele i otaczającym je środowisku
  • Improwizacji taneczno-ruchowej, poszerzającej przestrzeń niewerbalnego języka ciała
  • Rozwijaniu kinestetycznej świadomości i poczucia siebie w ruchu
  • Uważnym ucieleśnieniu jako źródle oparcia, ożywienia i odżywienia
  • Świadomej obecność z oddechem

Prosimy o zabranie ze sobą wygodnego stroju, który pozwoli na swobodne poruszanie się (najlepiej składającego się z kilku warstw, ponieważ warsztaty będą miały różną dynamikę). Zachęcamy również do zabrania czegoś do wygodnego siedzenia na podłodze oraz przykrycia się (mata, kocyk), a także wody do picia.

Alicja Gruszka-Nowak, certyfikowana psychoterapeutka i trenerka Gestalt. Improwizatorka ruchu i tancerka (certyfikaty EAGT, ECP, ITG, PTPG, ITB Essen). Prowadzi psychoterapię indywidualną dla osób dorosłych, a także projektuje i realizuje autorskie warsztaty rozwojowo-edukacyjne oparte o improwizację ruchowo-taneczną, choreoterapię i proces ciała.

Cena: 50 zł (3h warsztatów)

Kup bilet
Print this page

Podobne wydarzenia

24/05
18:00
“»Tańcząc« na dachu” – spotkanie z Bartłomiejem Dobroczyńskim
Inspiracją cyklu spotkań jest spektakl „Padało” w reżyserii
26/04
18:00
03/04
18:00
Spotkanie z Mią Döring
Spotkanie z Mią Döring, pisarką i psychoterapeutką
15/03
17:00
“Zdrowie psychiczne w XXI w.” – projekcja filmu i spotkanie z Bogdanem de Barbaro
Spotkanie poprzedzi projekcja filmu "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię
08/03
17:00
Każdy deszcz się kiedyś kończy – warsztaty terapeutyczne
Punktem wyjścia do warsztatu będzie historia bohaterki spektaklu
#newsletter
Bądź na bieżąco