Warsztaty “Przełomowa facylitacja”

  • wtorek 09.01.2024
  • godzina: 09:00 - 16:00


Fundacja DO (Polska) oraz Grape People (Finlandia) zapraszają do udziału w dwudniowym treningu rozwoju umiejętności facylitacyjnych pt.:

Przełomowa facylitacja / Breakthrough Facilitaon

Kraków, 8-9 stycznia 2024

Co to jest?

Szkolenie, które wyposaży Cię w umiejętności planowania i prowadzenia produktywnych spotkań i warsztatów.

 Dla kogo?

Dla każdego, kto chce zyskać większą pewność siebie i umiejętności w prowadzeniu grup w kierunku wspólnego celu.

Dlaczego warto?

Organizacje i pojedyncze osoby mają tendencję do marnowania dużej ilości czasu na nieefektywne spotkania. To szkolenie nie tylko pomoże Ci w prowadzeniu lepszych spotkań, ale także pomoże Ci uzyskać lepsze zrozumienie i zaangażowanie uczestników.

Czego się nauczę?

Poznasz podstawowe kompetencje facylitatora oraz najlepsze narzędzia i techniki do planowania i zarządzania warsztatami.

Facylitacja, czyli…

Mamy świadomośc, że facylitacja facylitator – to w języku polskim nadal dość egzotycznie brzmiące słowa. Jako Fundacja DO chcemy to zmieniać.
W dużym skrócie – facylitacja to proces wspierania grupy lub jednostki w osiągnięciu celów, rozwiązywaniu problemów lub doskonaleniu umiejętności poprzez ułatwianie komunikacji, współpracy i interakcji. Facylitator(ka), czyli osoba prowadząca facylitację nie narzuca rozwiązań, lecz pomaga grupie lub osobie w samodzielnym odkrywaniu, podejmowaniu decyzji i osiąganiu celów poprzez odpowiednie metody, techniki i procesy wspierające efektywną pracę grupową. Facylitacja stawia na stworzenie atmosfery sprzyjającej otwartej wymianie myśli, twórczemu rozwiązywaniu problemów oraz budowaniu wspólnego porozumienia.

Dla kogo ten trening?

Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które na co dzień pracują lub chcą pracować z grupami ludzi – liderów, menedżerów, trenerów, konsultantów, nauczycieli i wykładowców.
Osobom początkującym, rozpoczynającym swoją przygodę z facylitacją szkolenie zapewni prostą strukturę i narzędzia ułatwiające start. Dla zaawansowanych facylitatorów wartością z udziału w szkoleniu może być świeże spojrzenie na znany już temat oraz wprowadzenie nowego, skutecznego sposobu wyboru narzędzi i projektowania warsztatów.

Szkolenie będzie prowadzone w języku angielskim i tłumaczone konsekutywnie na język polski

Korzyści z udziału w szkoleniu:

  • –  nauczysz się skupiać uwagę i łączyć ze sobą członków grupy nad wspólnym celem,
  • –  zdobędziesz umiejętność zadawania właściwych pytań, aby wspierać grupę w pójściunaprzód,
  • –  dowiesz się, jakie są etapy warsztatów i w jaki sposób je projektować i planować,
  • –  poznasz sprawdzone sposoby zarządzania dynamiką grupy,
  • –  zrozumiesz i nauczysz się kluczowych kompetencji facylitacyjnych, które znacznie zwiększająprawdopodobieństwo osiągnięcia zamierzonego celu.

Trener

Pepe Nummi jest założycielem Grape People, fińskiej firmy szkoleniowej specjalizującej się w facylitacji. Pracuje jako facylitator od 1998 roku i był inauguracyjnym przewodniczącym Fińskiego Stowarzyszenia Facylitatorów. Pepe jest twórcą metody Idealogue i autorem książek “The Handbook on Facilitaon”, “The Handbook of Virtual Facilitaon” oraz “Beyond Brainstorming – Idealogue”. W ciągu swojej długiej kariery przeszkolił ponad 15 000 osób w ponad 20 różnych krajach.

 

W programie m.in. (narzędzia i techniki):

  • –  energizery – narzędzia pozwalające podnieść i utrzymać poziom energii grupy,
  • –  MnieMyNas (MeWeUs) – podstawowe narzędzie umożliwiające angażowanie uczestników,
  • –  grupowy brainwring – metoda radzenia sobie z wieloma typowymi pytaniamijednocześnie,
  • –  Życzenia do spełnienia (Wishing) – narzędzie do wyznaczania celów,
  • –  analiza pola siłowego technika mająca na celu wyjaśnienie sytuacji lub radzenie sobie zoporem wobec zmiany,
  • –  5 metod ustalania priorytetów dla najlepszych pomysłów,
  • –  Rozkwit (Blossom) – do wizualizacji działań; co, kto, kiedy,
  • –  Pięć palców – do oceny i wypracowywania konsensusu,
  • –  osiem kluczowych kompetencji skutecznej facylitacji,
  • –  Model CSA – gotowa struktura do projektowania warsztatów,
  • –  biznesowe zastosowania facylitacji: rozwiązywanie problemów, rozwój grupy, zmiana i wdrażanie strategii.

Kiedy i gdzie?

Trening odbędzie się w terminie 8-9 stycznia 2024 w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii.

Ceny

Wybierz wariant odpowiadający Twojej sytuacji.
Ceny brutto (jako Fundacja DO nie jesteśmy płatnikiem podatku VAT) zawierają udział w dwudniowym szkoleniu, poczęstunek i lunch oraz certyfikat uczestnictwa.

Cena standardowa2700 zł (dla osób, które mają możliwość zapłacić pełną kwotę oraz dla tych, za których płacą ich pracodawcy/organizacje/instytucje)

Cena obniżona1700 zł (dla osób, którym trudno jest zapłacić pełną cenę, np. właściciele i pracownicy małych firm, członkowie mniejszych organizacji pozarządowych)Jeśli cena szkolenia jest dla Ciebie barierą – skontaktuj się z nami. Poszukamy rozwiązania. Dodatkowo – przewidujemy konkretne zniżki w przypadku udziału w szkoleniu większej liczby osób z jednej organizacji. Skontaktuj się z nami, a przekażemy Ci szczegóły.

Zgłoszenia

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://bit.ly/przelomowa_facylitacja

Kto za tym stoi?

Grape People

to fińska firma założona w 2003 roku przez zespół pionierów facylitacji. Grape People rozwija organizacje poprzez praktyki facylitacyjne i partycypacyjne. Jesteśmy ekspertami w procesach grupowych, narzędziach i modelach, które tworzą i utrzymują globalne organizacje uczące się. Facylitujemy sukces!

hps://www.grapepeople.com

Fundacja DO

to organizacja pozarządowa utworzona w 2015 roku. W swojej działalności koncentrujemy się na wspieraniu innych organizacji (pozarządowych i biznesowych), społeczności, grup i zespołów w organizacji dobrych spotkań. Wierzymy, że dobre spotkanie jest podstawą wszelkich wartościowych działań człowieka i to właśnie dobrymi spotkaniami chcemy zmieniać świat na lepsze.

https://www.fundo.org.pl

Fundacja DO
ul. Studzienna 6
44-100 Gliwice
KRS: 0000581082 REGON: 362777805 NIP: 8943067826

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze szkoleniem skontaktuj się z nami pisząc na adres info@fundo.org.pl lub zadzwoń: 665 226 166 (Michał Szpor) / 601 896 197 (Wojtek Zawisz).

Chcesz wziąć udział?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://bit.ly/przelomowa_facylitacja 

Do zobaczenia!

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco