Spółdzielnia Dobrych Praktyk: warsztaty “Spółdzielczość jako generator energii społecznej”

  • środa 04.10.2023
  • godzina: 12:00 - 18:00

Spółdzielczość jako generator energii społecznej

Środa, 4 października 12.00-18.00

Dom Utopii, os. Szkolne 26a 

Organizatorzy: CoopTech Hub, Open Eyes Economy

Od organizatora:

Spółdzielczość to nie tylko model biznesowy czy forma organizacji społecznej – to idea oparta na równości, solidarności i zrównoważonym rozwoju. Współpraca, partycypacja i budowanie lokalnej odporności nie są możliwe bez wykorzystania energii społecznej. Ta energia napędza nasze społeczności, inspiruje do działania, a także przyczynia się do rozwoju innowacyjnych projektów, które zmieniają nasze społeczeństwa na lepsze.

Na spotkaniu otwierającym przyjrzymy się temu, jak spółdzielczość może być źródłem tej energii społecznej i jakie korzyści przynosi naszym społecznościom. Będziemy rozmawiać o działaniach odbywających się na polu kultury, miejskim rolnictwie, współpracy międzysektorowej, jak i o budowaniu społeczności energetycznych.

W trakcie warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób wdrażać w praktyce ideę współpracy w oparciu o lokalne zasoby. Na jakieś zasobach pracujemy? Co jest dla nas podstawą do podejmowania współdziałania z innymi osobami i grupami? W jaki sposób budujemy strategie działania? Oraz na ile na nasze praktyki mogą zostać przeszczepione do innych organizacji i projektów. Będziemy również rozmawiać o tym, jak materialność przestrzeni sprzyja tworzeniu się różnych działań – na ile różne formy miejskich „zgęstnień” lub protopii, stają się zaczynami do nowych działań.

Rejestracja na debatę na żywo: https://forms.gle/ABcFxXhhE98UAfWj6

Rejestracja na wydarzenie online: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSei95Wi3aOyS6…/viewform

Zapisy na warsztaty: https://www.facebook.com/events/2533682106791462/?ref=newsfeed&locale=pl_PL


Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco