Od organizatora, Zespołu Projektowego AR.C.H.ETHICS, działającego w ramach Referatu ds. Parków Kulturowych WYDZIAŁU KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO UMK:
Zapraszamy na III Spotkanie Lokalnej Grupy Działania, związanej z realizacją projektu “Zrównoważone zarządzanie dysonansowym dziedzictwem Krakowa na przykładzie Nowej Huty – AR.C.H.ETHICS” w ramach programu URBACT IV.
Spotkanie odbędzie się 4 marca (poniedziałek) o godzinie 17.30 w Domu Utopii na os. Szkolnym 26A.
Prowadzenie: Monika Szota
Tym razem chcielibyśmy się skupić na diagnozie stojących przed nami wyzwań, używając do tego narzędzia „drzewo problemów”, za pomocą którego można określić relacje przyczynowo-skutkowe i dokonać oceny problemu. Dodatkowo zajmiemy się pomysłami na realizację akcji na małą skalę, tj. wydarzenia, które chcemy zorganizować w nowohuckich przestrzeniach (jako test możliwych działań na przyszłość) i połączyć je z obchodami 75-lecia powstania Nowej Huty.
Bardzo liczymy na Państwa udział w spotkaniu oraz chęć dzielenia się wiedzą i pomysłami w zakresie planowanych działań projektowych.
Prosimy o potwierdzenie swojego udziału w spotkaniu do dnia 27 lutego br., przekazując informację zwrotną na adres e-mail: paulina.mol@um.krakow.pl lub telefonicznie (12 616 18 13).
AGENDA
17:30 – 17:40 POWITALNA KAWA, HERBATA, PRZEKĄSKI – Na dobry początek
17:40 – 17:50 – wprowadzenie – dyr. Katarzyna Piotrowska, Monika Szota, Roman Marcinek
17:50 – 18:30 – warsztat – opracowanie „drzewa problemów” dla obszaru tematycznego projektu ARCHETHICS – prowadzenie Aldo Vargas-Tetmajer (Krajowy Punkt URBACT)
18:30 – 18:55 – bank pomysłów na realizację akcji SSA (Small Scal Action) połączonej z obchodami 75 – lecia Nowej Huty i wydarzeniem „Zajrzyj do Huty” – Paulina Mol
SSA (Small Scal Action), czyli tzw. działania na małą skalę, służą przetestowaniu pomysłów przed podjęciem decyzji, czy powinny one lub mogą być częścią sfinalizowanego planu działania naszego projektu. Takie “próbne uruchomienia” umożliwiają miastom prototypowanie lokalnych rozwiązań i zmniejszają ryzyko przyszłych działań, jednocześnie angażując lokalnych interesariuszy we wspólne “działanie” i “myślenie” w celu sprostania wyzwaniom miejskim.
18:55 – podsumowanie, informacje organizacyjne, planowane spotkania – Monika Szota
ok. 19:00 ZAKOŃCZENIE