Spółdzielnia Dobrych Praktyk: Pokaz modowy „NEW LOOK – W SLOW FASHION 2023 NA BAZIE SZAFY NOWOHUCKIEJ” by VOUGE – NOWA HUTA

  • środa 24.05.2023
  • godzina: 18:00 - 19:30

Wydarzenie, odbędzie się 24 maja o godzinie 18:00 w Domu Utopii.

Od Małgorzaty Piątkiewicz-Szczechli, inicjatorki powstania VOUGE Nowa Huta, z wykształcenia architektki, która będąc jednocześnie modelką, przygotowuje stylizacje i choreograficzno-muzyczne opracowanie pokazów:

VOUGE Nowa Huta – to styl modowy, który z powodzeniem od 6 lat tj. od 2017 r. realizuje misję „Moda nie ma wieku” oraz „Atrakcyjna i piękna w każdym wieku” – poprzez pokazanie, że współczesna  kobieta  niezależnie od wieku – może być modna, elegancka  i poprzez świadomość swej atrakcyjności czuć się nadal  piękna, odnajdywać się we współczesnych  trendach modowych i poprzez ubiór wyrażać siebie oraz swój styl życia.

Moda wyraża stan naszego ducha, świadomość naszego umysłu, definiuje nasze potrzeby, jest zwierciadłem epoki i kultury. Ciągle poszukujemy i pragniemy zmian – a tym razem epoka wytycza trend EKO, bo nasza  ZIEMIA  nie  przerabia już chemii i niebiodegradowalnych odpadów – dlatego SLOW-FASHION jest teraz w TRENDACH.

Projekt zachęca – zgodnie z dyrektywami UE na tzw. Cele Zrównoważonego Rozwoju 2030-42 –  do zmierzania w kierunku tzw. Odpowiedzialnej Mody tj. odpowiedzialnej konsumpcji,  fair trade, użycia materiałów wege i eko, dawania ubraniom drugiego życia, uniwersalnych krojów. Ponadto  projekt  pokazuje, że moda może być sztuką i można się nią bawić.

W PROJEKCIE  NEW LOOK -W SLOW FASHION 2023 odnajdziemy ECHA ŚWIATOWYCH TRENDÓW: gdy połączymy dzień z nocą, awangardę z klasyką, zabawne z poważnym oraz dodamy metalic, kolor, ozdoby karnawałowe, to odnajdziemy się w stylu Cyberpunk, w stylu romantycznym z domieszką Tik Toka oraz klasyki. A wszystko na bazie SZAFY NOWOHUCKIEJ.

NOWA KOLEKCJA MODOWA – NEW LOOK – W SLOW FASHION 2023 nawiązuje do współczesnych trendów, na bazie materiałów z lat 70. oraz ubrań z lat 90., a także nowszych, którym nadany zostanie  współczesny  styl.

Pokażemy pięć stylizacji bazujących na unikatowości wyboru oraz (w dobie mody na wszystko) w tzw. „zaskakujących związkach”:  poprzez nietypowe łączenia np. stylu klasycznego, czyli basic ze stylem barokowym. W stylizacjach zwrócimy uwagę na architekturę kroju i nieoczekiwane dodatki.

NOWA KOLEKCJA MODOWA – slow  fashion – TO INSPIRACJA dla kobiet w każdym wieku, by pobudzić wyobraźnię  i poczuć się ATRAKCYJNĄ I PIĘKNĄ.         

Pokaz odbywa się w ramach projektu KIK (Krakowski Inkubator Kultury 2022), realizowanego przez Fundację WyspArt ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Wstęp wolny.

Na zdjęciu: spotkanie “Moda z Nowej Huty zatoczyła koło”, Dom Utopii, listopad 2021, fot. Małgorzata Szymczyk-Karnasiewicz

                                                           

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco