„Ławica” z Aleką Polis

  • wtorek 17.01.2023
  • godzina: 11:00 - 14:00

 „Ławica” Aleki Polis, to seria grupowych działań choreograficznych, dla których punkt odniesienia stanowią -jak się wydaje nieco zlekceważone przez człowieka a funkcjonujące z powodzeniem w przyrodzie nieludzkiej – niehierarchiczne konstrukty społeczne.

Realizacja artystki stanowi namysł nad zasadami współ-bycia razem, wspólnego funkcjonowania, zajmowanymi przez jednostki tworzące grupę pozycjami, tak względem pozostałych jak i całej grupy. Jak działać i funkcjonować w wyzwolonej z hierarchicznych formatów zbiorowości, czerpać z bezpieczeństwa, które pojawia się, gdy jesteśmy aktywni na rzecz grupy i odczuwamy jednocześnie jej wsparcie – nie robiąc przy tym nikomu krzywdy? 

Do wspólnej pracy nad projektem zaprosiliśmy dotychczas m.in. osoby związane z nowohuckim środowiskiem tanecznym, osoby z Ukrainy z doświadczeniem traumy wojennej oraz grupę osób z niepełnosprawnością intelektualną. W toku kilkugodzinnych, rejestrowanych przez kamery, działań odbywających się na małej scenie Teatru Łaźnia Nowa, powstanie praca wideo dokumentująca przebieg i efekt wspólnych poszukiwań ruchowych, stanowiących także punkt wyjścia do możliwego przyszłego performansu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału! Szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem rezerwacja@domutopii.pl, gdzie przyjmujemy kolejne zgłoszenia.

Aleksandra Polisiewicz (pseud. Aleka Polis) – artystka wizualna tworząca w obszarze sztuki (post) krytycznej oraz feministycznej. W swoich realizacjach posługuje się wideo, fotografią cyfrową, malarstwem, tworzy animacje oraz filmy dokumentalne.

Realizacja Aleki Polis w Domu Utopii jest częścią projektu “Sensorium poszerzone” finansowanego ze środków Funduszu Stabilizacyjnego dla Kultury i Edukacji 2022 Ministerstwa Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec oraz Goethe Institut.

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco