Drzewo do góry nogami – warsztaty z Piotrem bujakiem

  • wtorek 07.12.2021


6 i 7 grudnia zapraszamy na dwudniowe warsztaty z Piotrem Bujakiem, artystą sztuk wizualnych, doktorantem Tama Art University w Tokio, podczas których w kreatywny i krytyczny sposób podejmiemy się próby transpozycji znaczenia pojęcia “drzewa” w aktualnym kontekście czasowym.

Tytuł wydarzenia, sugerujący ogólny charakter i kierunek jaki będą miały spotkania, został zainspirowany utworem muzycznym nagranym przez indyjskiego perkusistę i kompozytora Triloka Gurtu, przy aktywnym gościnnym udziale norweskiego saksofonisty Jana Garbarka. W utworze, który pochodzi z długogrającej płyty studyjnej Living Magic, wydanej w 1991 roku, słyszymy m.in.: „once I wished a tree upside down”.  

Warsztaty są adresowane do osób dorosłych, w tym seniorów i członków ich rodzin. Osoby, które zdecydują się na udział w wydarzeniu, są proszone o przyniesienie starych, niepotrzebnych, ozdób i elementów dekoracyjnych (świątecznych i nie tylko), a także wybranych przedmiotów użytkowych o średnich gabarytach, wielkości stołka czy krzesła. 

W ramach działań manualnych skupionych na materiałach i przedmiotach przyniesionych przez uczestników, a także zaproponowanych przez Prowadzącego, zastanowimy się wspólnie nad pojęciem “drzewa” i stworzymy własne, niepowtarzalne „drzewko”, któremu każdy z uczestników będzie mógł nadać własne, niepowtarzalne znaczenie.

Warsztaty odbędą się w pracowni rzemieślniczej Domu Utopii, która dysponuje niezbędnymi narzędziami i elektronarzędziami. Majsterkowicze przywykli do swoich własnych narzędzi mogą je oczywiście ze sobą zabrać. 

Podczas kilkugodzinnych zajęć, uczestnicy będą mogli skorzystać na miejscu z kawy i herbaty. 

Terminy: 

6 grudnia, godz. 16.00 – 20.00 

7 grudnia, godz. 16.00 – 20.00 

Liczba uczestników – 10 osób

Cena – 20 złotych

Zapisy na warsztaty przyjmowane są mailowo, pod adresem rezerwacja@domutopii.pl

* Piotr Bujak – artysta sztuk wizualnych, urodzony w 1982 roku w Będzinie. W swoich pracach wykorzystuje mieszane media, tworzy też projekty interdyscyplinarne. Porusza się pomiędzy sztuką video, instalacją i sztuką obiektu, eksperymentuje z przedmiotami znalezionymi i produktami konsumenckimi. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2009), San Francisco Art Institute w USA (2012), stypendystą fundacji Fulbright’a oraz rządu Japonii. Aktualnie pracuje nad doktoratem w Tama Art University w Tokio. W latach 2017-2019 prowadził też prace artystyczno-naukowe w ramach pobytu badawczego na Tokio University of the Arts. Wystawiał m.in. w Careof/Docva w Mediolanie, Cité internationale des arts w Paryżu, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Współczesnym we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.Twórczość Piotra Bujaka łączy punkową kulturę kontestacji, minimalizm, konceptualizm, inspiracje neoawangardowe i dyskurs krytyczny. 

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco