Warsztaty Practice as Research z Tomaszem Ciesielskim

  • sobota 09.07.2022
  • godzina: 12:00 - 15:00

Warsztaty dotyczą strategii badawczych istniejących na przecięciu nauki i sztuk performatywnych. Są skierowane przede wszystkim do tych, którzy wychodzą od praktyki i chcą dowiedzieć się jak można ją uporządkować, pogłębić jej rozumienie korzystając z narzędzi akademickich. Natomiast osoby posiadające szerokie podstawy teoretyczne będą miały możliwość poznać sposoby przenoszenia ich na konkretne, bezpośrednie doświadczenie artystyczne. Będzie ono traktowane nie jako materiał badawczy, ale właśnie czasoprzestrzeń generowania wiedzy. Program warsztatów to bryk metodologiczny i narzędziowy. Pomoże w realizacji projektów dokumentacyjnych, eksperymentalnych, edukacyjnych i przede wszystkim badawczych.


Prowadzenie – dr Tomek Ciesielski

dr TOMASZ CIESIELSKI: choreograf, performer i badacz tańca. Pracuje na przecięciu sztuki i nauki, łączy strategie choreograficzne z dyskursami i metodami naukowymi. Twórca prezentowanych międzynarodowo performansów, m. in.: Sense-action, Koszty kwalifikowane/Taniec, moja miłość, Idylluzja, Karaoke, Odyseja, Blisko. W latach 2011-2016 tancerz w nagradzanym zespole Granhøj Dans. Współpracował także m in. z Robem Haydenem, Tomaszem Rodowiczem, Natalią Korczakowską, Mikołajem Mikołajczykiem, Wojtkiem Mochniejem, Anną Piotrowską. Autor książki “Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej”. Prezes Fundacji Nowszego Teatru.


KIEDY: 9 lipca, 12:00 – 15:00
GDZIE: Dom Utopii, Osiedle Szkolne 26 a, KrakówWARSZTATY SĄ DARMOWE: 
OBOWIĄZUJE REJESTRACJA: https://app.evenea.pl/event/871795-26

Warsztaty PaR są zrealizowane w partnerstwie z Teatrem Łaźnia Nowa w ramach projektu “Nauka sztuki – sztuka nauki” realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco