Czy przebudowa teatrów dotyczy jedynie budynków czy wiąże się ze zmianą świadomości zespołu, który ten teatr tworzy? Czy idzie za nią potrzeba nowego określenia własnej misji? A może wymaga nowego określenia repertuarowego w życiu kulturalnym i społecznym? Czy twórcy, którzy zajmują się budową i przebudową instytucji kultury dostosowują je do potrzeb mieszkańców miast w których te instytucje się znajdują, czy są realizacją własnych wizji i przekonań? Czy przyszłość należy do interdyscyplinarnych centrów kultury w których teatr jest tylko jednym z filarów (tak działa m.in. Nowy Teatr w Warszawie, taki ma być również Teatr Dramatyczny)? Jaka przyszłość czeka przebudowane lub rozbudowane teatry i twórców, którzy nie chcą takich zmian?
Na te i wiele innych pytań już w 12 czerwca w Domu Utopii spróbują odpowiedzieć:
Małgorzata Szydłowska (Dom Utopii-Międzynarodowe Centrum Empatii i Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie), Anna Lewandowska (Nowy Teatr w Warszawie), Michał Kotański (Teatr Żeromskiego w Kielcach), Adam Orzechowski (Teatr Wybrzeże w Gdańsku) i Norbert Rakowski (Teatr Kochanowskiego w Opolu).
Zapraszamy do udziału w dyskusji!
Więcej informacji na temat Uniwersytetu Patrzenia Teatrem, w ramach którego odbędzie się spotkanie i szczegółowy program wydarzeń 10-12 czerwca:
https://domutopii.pl/category/upt-edycja-2/