Turbokoce – otul się kulturą

  • poniedziałek 19.12.2022
  • godzina: 18:00 - 20:00

Przerabianie odpadów ma znaczenie dla naszej planety, dla cyrkularnej gospodarki, dla zrównoważonego rozwoju naszego miasta. Jednym ze sposobów zmniejszania ilości wytworzonych łaźniowych bannerów tekstylnych jest upcykling.
Czy zastanawialiście się kiedyś co dzieje się ze śmieciami, które produkuje kultura? My nadajemy im nowe życie – zużyte bannery tekstylne, anonsujące minione wydarzenia kulturalne w Teatrze Łaźnia Nowa zamieniamy w dizajnerskie koce. Wraz z Joanną Styrylską-Gałażyn możecie włączyć się w re-cycling kultury, w oparciu o przebrzmiałe jej sensy opracować i wykonać własny, niepowtarzalny wzór i użyteczność.

Gdzie?
Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii, os. Szkolne 26A, pracownia tapicerska, poziom -1

Kiedy?
19 grudnia

Godzina: 18.00- 20.00

Ilość miejsc: 7 osób dorosłych

Koszt: 120 zł za warsztat od osoby

Płatność online w kasie Teatru Łaźnia Nowa.

Czego możesz oczekiwać?
Na autorskich warsztatach zrobisz ultrafunkcjonalny i totalnie autorski projekt cieplutkiego koca. Każdy z uczestników, uczestniczek warsztatów zaprojektuje aplikacje z łaźniowych bannerów tekstylnych i tkanin z drugiego obiegu. Kompozycje w wybranej gamie barwnej będą inspirowane kolażami z serii “Harmony”. Wasza praca będzie polegać na stworzeniu gamy barwnej, wycięciu kształtów z tkanin oraz zaaranżowaniu kompozycji na waszym kocu. Szycie i montaż jak zwykle jest po naszej stronie!

Z jakich materiałów zaprojektujesz swój koc?
-bannerów z Festiwalu Boska Komedia,
-bannerów z Festiwalu Mała Boska Komedia,
-z bannerów z Bulwartu Sztuki,
-z tekstyliów zakupionych w sklepie charytatywnym Wspólnoty Emaus na os. Willowym 29,
-z resztek materiałowych firmy Dagnez, która do produkcji sukienek używa krakowskiego tartanu (Kraków jest pierwszym polskim miastem, które posiada własny tartan!)

Każdy wykonany na warsztatach koc będzie wyposażony w metkę.

Prowadząca: Joanna Styrylska-Gałażyn, graficzka, ilustratorka (https://styrylska.com/bio/)

Kup bilet
Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco