Przestrzeń wyobraźni dźwiękowej – wernisaż wystawy Alicji Patanowskiej

  • piątek 04.02.2022
  • godzina: 18:00 - 19:00

Prace Alicji Patanowskiej, projektantki, absolwentki Wydziału Ceramiki i Szkła Royal College of Art w Londynie oraz Wzornictwa Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prezentowaliśmy od października 2021 na dachu Domu Utopii. Teraz zafunkcjonują w nowym otoczeniu, na Dużej Scenie Teatru Łaźnia Nowa, jako pokaz z serii Przestrzeń wyobraźni dźwiękowej. 

Ceramiczne misy o fantazyjnych kształtach zafunkcjonują w odmiennych kontekstach: w przestrzeni otwartej stanowią nie tylko rzeźbiarskie obiekty, ale też donice, czy zbiorniki na deszczówkę. Pod dachem staną się na powrót rzeźbami, pełniącymi jednocześnie funkcję rezonatorów, tworzących wraz ze spadającymi do nich kroplami wody nowe akustyczne środowisko. Być może rytm tych kropel przypomni nam o tym, że zostało nam coraz mniej czasu, by zacząć uważniej wsłuchiwać się w naturę.


Wernisaż wystawy w Teatrze Łaźnia Nowa 4 lutego o godz. 18:00. Wystawa udostępniona będzie w dniach 5, 6, 11, 12 i 13 lutego w godz. 16:00-19:00. Osoby zainteresowane obejrzeniem wystawy prosimy o wcześnejsze zgłoszenie pod adresem: rezerwacja@domutopii.pl

Wystawie towarzyszą warsztaty ceramiczne w Domu Utopii, które Alicja Patanowska poprowadzi 5 i 6 lutego. Więcej informacji o warsztatach: https://domutopii.pl/akt…/alicja-patanowska-w-domu-utopii/

Alicja Patanowska jest garncarką, projektantką, absolwentką Wydziału Ceramiki i Szkła Royal College of Art w Londynie oraz Wzornictwa Ceramiki Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Pomysłodawczynią i organizatorką konferencji o nowym rzemiośle „Wytwórczo” (2020). Kluczowe dla jej praktyki artystycznej i projektowej są umiejętności rzemieślnicze (swoje prace tworzy poprzez manualne eksperymentowanie z materiałami). Jej odpowiedzią na eskalację chaosu konsumpcji jest praca oparta na osobistym zaangażowaniu w proces powstawania produktu, dzięki czemu każdy z nich zyskuje niepowtarzalny kształt i znaczenie.


Praca Przestrzeń wyobraźni dźwiękowej powstała na zamówienie i ze środków Fundacji Art Transparent w ramach 19. Przeglądu Sztuki Survival.

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco