Warsztaty ceramiczne

  • niedziela 16.07.2023
  • godzina: 16:00 - 20:00

16 i 23 LIPCA, GODZ. 16.00-20.00 (dwudniowy warsztat)

DOM UTOPII

 

Opieka artystyczna: Paolo Spalluto 

Podczas dwóch kolejnych spotkań, przy wsparciu włoskiego artysty Paolo Spalluto, entuzjaści ceramiki będą mogli zanurzyć ręce w glinie i wykreować własne prace.

Pierwsze spotkanie upłynie nam na przygotowaniu podstawowej formy ceramicznej i pracy manualnej m.in. na kole garncarskim. Tydzień później – po wysuszeniu gotowych form – odbędzie się ich malowanie i wypalanie. Po wystudzeniu, uczestnicy będą mogli zabrać swoje prace do domu.

Oprócz własnych, niepowtarzalnych form, osoby, które fascynują się hodowlą roślin będą mogły wykonać tzw. ollasy, czyli formy ceramiczne, które nawadniają rośliny na poziomie korzeni. Wodoprzepuszczalne gliniane naczynie (z hiszpańskiego olla – garnek, kształtem przypominające dzban) zakopuje się w glebie, pozostawiając ponad powierzchnią podłoża szyjkę naczynia, która służy do uzupełniania stopniowo wysączającej się wody. W ten sposób możemy nie tylko zminimalizować czynności związane z podlewaniem, ale również zaoszczędzić od 50 do 70 procent wody, którą w tym celu zużywamy.


Warsztat obejmuje dwa 4-godzinne spotkania w dwie kolejne niedziele lipca (łącznie 8 godzin).

Koszt warsztatów – 30zł za godzinę (240zł za jeden dwudniowy pakiet, trwający łącznie 8 godzin)

Liczba uczestników – 8 osób (bez limitów wiekowych).

Bilety do nabycia online w kasie Teatru Łaźnia Nowa.

Zapewniamy materiały i sprzęt do pracy.

Paolo Spalluto – artysta, ceramik, nauczyciel. Pochodzi z południa Włoch, z regionu Puglia, mieszka w Krakowie od 2009 roku, gdzie prowadzi autorską pracownię ceramiczną. Używa zróżnicowanych technik ceramicznych. Najchętniej pracuje nad niepowtarzalnymi obiektami ceramicznymi, które kreuje dla galerii sztuki oraz designu. Dużą wagę przykłada dużą wagę do używania materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco