Moda z Nowej Huty zatoczyła koło – prezentacja

  • czwartek 25.11.2021

Karolina Alicja Duda-Rajek jest młodą mieszkanką naszej dzielnicy. Przyjechała z Wrocławia po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych. W listopadzie mija rok od kiedy zamieszkała w Nowej Hucie. Z pasji do rzemiosła polskiego, wspiera, motywuje i pomaga rzemieślnikom sprzedawać ich prace.

Latem, przy wsparciu Krakowskiego Inkubatora Kultury, rozpoczęła projekt związany z modą nowochucką Odpowiedzialna – NOWA HUTA – Moda & Zakupy. Jednocześnie Karolina wspiera grupę miejskich ogrodników skupionych wokół ogrodu społecznego na dachu Domu Utopii (więcej na: https://domutopii.pl/bez-kategorii-pl/jadalna-nowa-huta/).

Kiedy na początku września ogłosiliśmy, że w Domu Utopii czekamy na pomysły mieszkanek i mieszkańców dzielnicy, którzy chcą zrealizować w Nowej Hucie ciekawy projekt artystyczny lub społeczny, ale brakuje im przestrzeni w której mógłby się on odbyć, Karolina była jedną z osób, które odezwały się do nas!

Napisała, że marzy o cyklicznych warsztatach z kreatywnego szycia. Wspólnie z ich uczestnikami chce szyć ubrania inspirowane Nową Hutą – w duchu Zero Waste. Ubrania powstaną z materiałów zebranych w Nowej Hucie, noszących w sobie historię tego miejsca. Karolina od kilkunastu dni korzysta z maszyny do szycia i przestrzeni pracowni w Domu Utopii, a w najbliższy czwartek (25 listopada) podzieli się z Wami swoją historią.

Podczas wydarzenia „Moda z Nowej Huty zatoczyła koło” opowie nie tylko o swoim pomyśle, ale również o nowohuckich krawcowych, które zaprosiła do współpracy.

Start o 17:30. Zapraszamy do Domu Utopii!

Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco