楽焼 RAKU-YAKI: Warsztaty ceramiczne z Paolo Spalluto

  • sobota 19.11.2022
  • godzina: 16:00 - 20:00

Jesień i zima to dobry czas na pracę z ceramiką w starej japońskiej technice raku. Podobnie, jak miało to miejsce podczas letniego Bulwar[t]u Sztuki, nasze ceramiki wypalać będziemy w wysokich temperaturach w specjalnie do tego celu zbudowanym plenerowym piecu z żywym ogniem. Rozgrzane do tysiąca stopni szkliwo położone na własnoręcznie przygotowanych formach poddawać będziemy radykalnym zabiegom.

Raku zaczyna się gestem wyciągnięcia ceramiki z ognia, by natychmiast zanurzyć ją w wodzie albo śniegu – jeśli tylko się pojawi – trocinach, piasku, liściach, gazetach, ptasich piórach i co tylko jeszcze przyjdzie nam do głowy w twórczym rozpędzeniu. Efektów nie da się ich przewidzieć. Raku to niespodziewane…

Udział w warsztatach rozpisany jest na dwa spotkania, pierwsze w listopadzie (jedna z sobót do wyboru) oraz finalne drugie, wspólne dla wszystkich grup, w sobotę 3-go grudnia.

Dla osób chętnych jest także możliwość udziału w dwóch lub wszystkich trzech listopadowych spotkaniach przygotowawczych. Na grudniowe spotkanie finalne można przyjść w dowolnych godzinach, ale z całą pewnością warto zarezerwować sobie trzy lub cztery. Materiały i opiekę zapewnia organizator.

Terminy do wyboru: 12, 19, 26 listopada, godz. 16:00-20:00

Wejściówka na jedno czterogodzinne spotkanie: 240 zł (60zł/godzina)

Uwaga, zakup wejściówki na dowolne z pierwszych trzech spotkań uprawnia do udziału w spotkaniu finałowym przy specjalnie zbudowanym piecu do Raku 3 grudnia.

Materiały i narzędzia dostarcza organizator.

Opieka artystyczna: Paolo Spalluto – artysta, ceramik, nauczyciel. Pochodzi z południa Włoch, z regionu Puglia, mieszka w Krakowie od 2009 roku, gdzie prowadzi autorską pracownię ceramiczną. Używa zróżnicowanych technik ceramicznych. Lubi pracować nad niepowtarzalnymi obiektami ceramicznymi kreowanymi dla galerii sztuki oraz designu. Twórca przykłada dużą wagę do używania materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu.

Kup bilet
Print this page
#newsletter
Bądź na bieżąco