O trau­mie z Mią Döring

Zapra­sza­my na spo­tka­nie z Mią Döring, pisar­ką i psy­cho­te­ra­peut­ką spe­cja­li­zu­ją­cą się w pro­ble­mie trau­my sek­su­al­nej, autor­ką książ­ki „Zwy­kła dziew­czy­na. Moja histo­ria wyko­rzy­sta­nia sek­su­al­ne­go i ule­cze­nia trau­my” (tytuł ory­gi­nal­ny: Any Girl).

Mia Döring miesz­ka i pra­cu­je w Dubli­nie. Publi­ko­wa­ła ese­je, pro­zę i mate­ria­ły dzien­ni­kar­skie w takich cza­so­pi­smach jak „Litro Maga­zi­ne”, „The Bohe­myth”, „Ropes Jour­nal” i „Huf­fing­ton Post”. 

Jej pierw­sza książ­ka pt. „Zwy­kła dziew­czy­na. Moja histo­ria wyko­rzy­sta­nia sek­su­al­ne­go i ule­cze­nia trau­my” wyda­na w tym roku po pol­sku nakła­dem Wydaw­nic­twa Czar­na Owca, jest opar­ta na jej oso­bi­stych doświad­cze­niach. W opi­sie czytamy: 

„Patrząc z zewnątrz życie Mii Döring nie wyda­wa­ło się niczym nie­zwy­kłym, stu­dio­wa­ła na reno­mo­wa­nej dubliń­skiej uczel­ni arty­stycz­nej zanu­rzo­nej w tęt­nią­cej życiem sce­nie spo­łecz­nej. Jed­nak ota­cza­ją­cy ją ludzie nie wie­dzie­li, że życie Mii nie było zwy­czaj­ne. W wie­ku szes­na­stu lat dziew­czy­na zosta­ła wyko­rzy­sta­na sek­su­al­nie przez star­sze­go męż­czy­znę. To doświad­cze­nie otwo­rzy­ło jej bez­po­śred­nią dro­gę do świa­ta pro­sty­tu­cji. Pozo­sta­wa­ła w nim przez kil­ka lat, spo­ty­ka­jąc się z nad­uży­cia­mi, prze­mo­cą i poni­że­niem, osta­tecz­nie porzu­ca­jąc go w wie­ku dwu­dzie­stu czte­rech lat.

W lite­rac­kich wspo­mnie­niach Mia z pasją i deter­mi­na­cją dzie­li się swo­ją nie­zwy­kłą histo­rią, by rzu­cić wyzwa­nie domi­nu­ją­ce­mu dziś postrze­ga­niu pro­sty­tu­cji, któ­re afir­mu­je i pochwa­la uprze­my­sło­wio­ne mole­sto­wa­nie sek­su­al­ne kobiet i dziewcząt. 

„Zwy­kła dziew­czy­na…” to rady­kal­nie szcze­ra, odważ­na i peł­na nadziei rela­cja z pierw­szej ręki na temat tego, jak prze­trwać wyko­rzy­sty­wa­nie w irlandz­kim han­dlu usłu­ga­mi seksualnymi”.

Spo­tka­nie popro­wa­dzi Alek­san­dra Kuśnier­kie­wicz
Tłu­ma­cze­nie na język pol­ski zapew­ni Anna Obłę­kow­ska.

Spo­tka­nie w Domu Uto­pii roz­pocz­nie się 3 kwiet­nia o godz. 18:00.

Orga­ni­za­to­rem wyda­rze­nia jest Sto­wa­rzy­sze­nia Bez. Dom Uto­pii jest współ­or­ga­ni­za­to­rem spotkania. 

#newsletter
Bądź na bieżąco